O mně 

         Jmenuji se Jan Mieszek a jsem vášnivým sportovcem, dalo by se říct, že celý můj život je úzce spjat se sportem. Od 1. třídy jsem hrával hokej za místní klub HC Oceláři Třinec, hokejové nadšení mi vydrženo do dorostu.

         Zhruba po půl roce jsem v novinách narazil na inzerát tehdy ještě florbalového klubu SK FBC Třinec, zkusil jsem si pár tréninků a neskutečně mě to chytlo, navíc jsem mohl těžit ze základů, které jsem získal hraním hokeje.

         Florbal hraji již osmým rokem (letí to), začínal jsem ve florbalovém týmu SK FBC Třinec, pak jsem se oklikou přes Torpédo Havířov a ZKF Petrovice dostal zpátky domů do Třince, za tu dobu jsem si prošel hodně situacemi, ale pevně doufám, že to nejlepší mám pořád před sebou. Říkal jsem si, že některé věci, které se mi staly, byly špatné, ale poslední dobou si uvědomuji, že mi spíše pomohly dostat se tam, kde jsem. Momentálně hraji a trénuji ve florbalovém klubu Ossiko Třinec. Snažím se neustále hledat cesty ke zlepšení jak v herní činnosti, tak zejména v trénování. To je oblast, která mě neskutečně baví, každý den o ní přemýšlím a snažím se v ní neustále zlepšovat. Zajímá mě jak fyzický trénink, tak i mentální, ve kterém vidím větší potenciál. Myslím si, že pokud to máme dobře nastavené v hlavě a víme, co chceme, proč to děláme, tak můžeme dosáhnout všeho, po čem prahneme.

            A proč píšu? Není to proto, že bych někomu chtěl podsouvat svoje názory na sport, každý má svou hlavu, ale byl bych rád, kdyby lidé začali o sportu trochu přemýšlet, trochu jinak přemýšlet.