Manažer – vybrušujte své silné stránky

16.07.2020

Zkuste se na chvíli vcítit do role manažera nebo trenéra, který si má vybrat tým k dosažení vynikajících výsledků. Zamyslete se nad tím, jaké hráče, byste si Vy osobně vybrali do svého elitního družstva, byli by to spíše bojovníci, technicky výborně vybavení hráči nebo univerzálové? Z některými z Vás se asi shodnu, pro mě osobně, je to směsice všech typů hráčů, ať už se jedná o střelce, rychlostně vybavené hráče nebo například defenzivně laděného obránce. Každý dobrý tým, který chce dosáhnout výborných výkonů/výsledků, potřebuje hráče, kteří vynikají v určité SVÉ PŘEDNOSTI. Většina si do svého týmu nevybere hráče, který je průměrný v atributech, jako je například: rychlost, techniku hole, myšlení atd., spíše zvolí hráče, který je excelentní v jedné z výše uvedených dovedností.

Každý máme určitou přednost!

Zamyslete se proto, v jaké oblasti vynikáte, v čem jste opravdu dobří a pro tým nejvíce prospěšní! Každý má určitý potenciál nebo přednost, v které je lepší než ostatní, jen je potřeba, přijít na to, která dovednost to je a následně jí pilovat a pilovat. Někdy ale nastává problém, že si svou výjimečnost v určité oblasti neuvědomuje, myslíme si, že vlastně ani žádnou nemáme, a to, je chyba. Pro zjištění doporučuji podniknout dvě věci: za prvé → vzpomeňte si, za co Vás ostatní členové týmu například obdivují, nebo co Vám jde, tak někam samo od ruky, za druhé → zeptejte se svých spoluhráčů, s kterými máte nadstandardní vztah a jsou k Vám upřímní, jakých dovedností si na Vás nejvíce cení.

Pokud přijdete na svou přednost, tak už zbývá jediné, a to, vybrušovat tuto dovednost, jak jen to půjde. Nechci tím samozřejmě říct, ať na ostatních věcech přestaneme pracovat, to určitě ne, spíše bychom měli v rámci tréninku ,,navíc" více času trávit prací na naší přednosti.  Poté se z Vás stane hráč, o kterého se bude moct trenér opřít.

Sport