HMB-Sport

28.07.2018

Proč HMB sport?

          Začnu možná trošku netradičně, a to otázkou, co pro vás znamená sport? Zkuste nad tím na chvíli pouvažovat a zamyslete se: proč to děláte? Pro někoho to může znamenat relax a odpočinek, jiný v tom může hledat zábavu, soutěživost nebo třeba adrenalin. Mě na sportu nejvíce baví chodit na hranu svých možností a neustále si dávat nové výzvy. Takže, proč to děláte vy? Najděte to své proč.

HMB-Sport

          Po krátkém úvodu se konečně dostávám k jádru tohoto článku. Co tedy myslím názvem HMB- Sport? Ve zkratce HMB, spatřuji pro mě 3 základní hodnoty sportu (kolektivního).

H

          Hraj - sport (kolektivní) je pořád především hra, ale přijde mi, že v poslední době se z toho stává trošku věda. Všude se řeší maličkosti a pracuje se hodně na detailech. Tím nechci říct, že je to zlé, to vůbec ne, pokud chcete být úspěšní tyto maličkosti často rozhodují o úspěchu, či neúspěchu, ale sport byl, je a bude především HRA. Proto si na hřišti hrajte, vymýšlejte překvapivá řešení, buďte tvořiví a ukažte svou výjimečnost. Každý hráč je osobitý, něčím jiný od ostatních, tak svou výjimečnost prodejte a hlavně HRAJTE.

M

          Makej - každý má ve sportu jiné ambice, to je jasné. Někomu stačí se sportem jen tak bavit, být v partě kamarádu, kde se cítí dobře. To je zcela pochopitelné a určitě důležité proto, aby dotyčného sport bavil. Ale někdo může chtít mnohem víc. Chce být top, být hráčem, na nějž tým v důležitých momentech zápasu spoléhá (např: vstřelí gól, ubrání oslabení atd.) Proto, jestli se chcete stát těmito hráči, musíme makat více, mnohem více než ostatní, abyste se na jejich úroveň dostali. Vždy buďte ti největší dříči, ať už na hřišti, v tělocvičně nebo doma. Nešiďte trénink, naopak si přidávejte!  Přestaňte hledat výmluvy a pusťte se do toho, samozřejmě, jen v případě, že chcete něco více.

B

          Bav se - hodně důležitá hodnota. Sport je pořád především hra a zábava, proto se nikdy nepřestávejte sportem bavit. Tím mám na mysli, abyste neustále zkoušeli nové věci, které vás napadnou (např: vidím na highlightech pěknou kličku nebo nahrávku, tak jí vyzkouším na tréninku).


Doufám, že se vám článek líbil a něco jste si z něho odnesli.

Sport