Důchod neboli nic nedělání

14.06.2020

V minulém článku ( Vyváženost mezi tréninkem a odpočinkem) jsme si představili pár forem odpočinku, které bychom do našeho časového rozvrhu mohli zařadit. Dneska se přímo zaměříme na jeden z nich Důchod neboli nic nedělání. K tomuto principu odpočinku se mi osobně váže jeden příběh. Přibližně před 4. lety na jedné rodinné oslavě mi jeden můj nejmenovaný člen rodiny řekl, že se těší až bude v důchodu, v tehdejší době mu bylo 20 let. První má reakce byla smích, poté následovaly otázky: proč už teď myslíš na to, jak budeš v důchodě? Ty, se netěšíš na nejbližší léta? Odpověď na tyto otázky byla: těším se na tu pohodu, jak nic nebudu muset dělat... Nebudu muset pořád dokola něco řešit atd. Po zodpovězení těchto otázek, jsem nabyl pocitu, že se taky těším na důchod nebo jsem si spíše uvědomil, že by bylo fajn si jednou za čas dopřát trošku důchodového režimu. Princip je zcela jednoduchý ale někdy, těžce uskutečnitelný, o tom ale až chvilku. 

Na chvíli se zastavit a vypnout, nám může jedině prospět
Na chvíli se zastavit a vypnout, nám může jedině prospět

Dnešní doba je strašně uspěchaná, tlak na výsledky a výkon je enormní. My, si to rovněž neulehčujeme, klademe na sebe vysoké nároky, pořád chceme víc a víc. Neříkám, že je to zlé, to vůbec ne. Osobně si myslím, že člověk by si měl dávat vysoké cíle. Chci spíše poukázat na to, že pokud chceme podávat super výkony např. ve sportu nebo v práci, musíme se taky naučit super odpočívat. Umět správně odpočívat, je podle mě v konečném výsledků snažení o dosažení námi stanovených cílů hrozně důležité.

Najít si jednou za čas chvilku, zastavit se a promyslet si, čeho vlastně chceme dosáhnout.
Najít si jednou za čas chvilku, zastavit se a promyslet si, čeho vlastně chceme dosáhnout.

Jak nic nedělat

Princip nic nedělání, spočívá v tom, že bychom si měli každý den, najít přibližně 5 až 10 minut (klidně i více) a prostě NIC NEDĚLAT, jenom sedět a čumět. Pozor, nezdá se to, ale někdy, je to fakt těžké. Tím, jak jsme během dne, zaplaveni množstvím nejrůznějších informací, nám pozornost při principu nic nedělání pořád někde odskakuje. Však sami uvidíte. Zařazením tohoto principu odpočinku, dosáhnete toho, že budete daleko efektivnější v rozhodovacím procesu, což je celkem fajn benefit, protože Vám to ušetří dost času.

Pokud se Vám článek líbil a chcete mě podpořit, ta ho neváhejte sdílet na svém profilu 😊

Sport